Badania na broń

Ustawa z dnia 21.05.1999 oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6.06.2002 roku dokładnie regulują jak powinny wyglądać i w jakim spektrum powinny być i przez kogo przeprowadzane badania lekarskie na broń.

MEC MEDYCYNA CZŁOWIEK Poradnia Medycyny Pracy oraz PSYCHOMEDYCYNA Pracownia Badań Psychologicznych przeprowadza niezbędne badania dla kandydatów ubiegających się o pozwolenia lub przedłużenie pozwolenia na wszelkiego typu broń palną (bojową, sportową, gazową, myśliwską) kompleksowo w ciągu jednego dnia, w jednym miejscu.

Badania lekarskie muszą być przeprowadzane także dla kandydatów starających się o pozwolenia na posiadanie broni alarmowej o kalibrze powyżej 6mm oraz broni sygnałowej.

ZAKRES BADAŃ LEKARSKICH NA BROŃ

Badania lekarskie jak i psychologiczne mogą być wykonywane jedynie przez lekarzy którzy posiadają specjalne do tego uprawnienia. Nasi lekarze oraz uprawnieni psycholodzy stanowią w pełni wykwalifikowany zespół do orzekania o stanie zdrowia pacjenta starającego się o pozwolenie na broń. W ramach badań przeprowadzają:

  • konsultację okulistyczne – przeprowadza je lekarz okulista,
  • badanie psychologiczne, które kończą się wydaniem stosownego oświadczenia,
  • konsultację psychiatryczną,
  • konsultację ogólną.

MEC MEDYCYNA CZŁOWIEK Poradnia Medycyny Pracy oraz PSYCHOMEDYCYNA Pracownia Badań Psychologicznych z Białegostoku wydaje orzeczenie lekarskie wraz z orzeczeniem psychologicznym, które stanowi podstawę wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej.

BADANIA NA BROŃ – WSZYSTKIE BADANIA I KONSULTACJE WYKONASZ W JEDNYM MIEJSCU, W CIĄGU JEDNEGO DNIA

MEC MEDYCYNA CZŁOWIEK z Białegostoku posiada jedną z nielicznych na Podlasiu kadr lekarskich, która posiada wszelkie uprawnienia zezwalające do orzekania o stanie zdrowia osoby ubiegającej się o pozwolenie na broń.

Nasi specjaliści są dostępni w jednym miejscu, budynku w jednym czasie.. Wszystkie badania jak i konsultacje wykonujemy na miejscu, a sama procedura trwa zaledwie kilka godzin. Wykonujemy zarówno badania na wydanie samego pozwolenia na broń jak i o jego przedłużenie.

Badania na broń wykonujemy dla kandydatów na sędziów, prokuratorów, syndyków, komorników lub pracowników ochrony fizycznej starających się o takowe pozwolenie, myśliwych, oraz osób uprawiających strzelectwo sportowe.

Umawiając się telefonicznie otrzymacie Państwo pełna informację o przebiegu badań

Tel. 535 305 103 lub 535 305 501

Zapraszamy na badania

Badania na broń dla bezpieczeństwa twojego i twoich pracowników